Angeline Jolie’nin New York’taki kafesi, Türkler’in uğrak adresi

Dünyanın en çok konuşulan isimlerinden olan Angeline Jolie’nin Manhattan’ın kalbinde açtığı Atelier Jolie, New York’un en çok tercih edilen mekanlarından biri oldu.

Mültecilere yardım etme misyonuyla bilinen EatOffBeat organizasyonun işbirliği ile hayata geçirilen mekan, New York’ta yaşayan Türklerin de buluşma mekanı haline geldi.

ABDPost New York Temsilcisi Özlem Özgüt Yörekli’nin haberine göre, menüsünde Türk kahvesi de bulunan mekan, hem kafe hem de butik olarak hizmet veriyor. Jolie’nin butiği, binanın girişinde yer alırken, butiğin atölyesi de dikkat çekiyor.

TÜRK KAHVESİNE İLGİ BÜYÜK

Kafe, tarihi ve sanatsal bir dokuya sahip olan 57 Great Jones Street’te, Bowery’nin hemen dışında konumlanmış durumda. Bu özel konum, ünlü ressam Jean-Michel Basquiat’ın bir zamanlar ev ve stüdyosu olarak kullandığı alan olarak biliniyor.

Menüsünde Türk kahvesinin yanı sıra Fas çayı ve baklava gibi geleneksel tatlarla birlikte Suriye’den Sri Lanka’ya, Venezuela’dan Senegal’e kadar uzanan coğrafyalardan gelen şeflerin hazırladığı hafif atıştırmalıklar da sunuyor. Menüdeki yiyecekler gluten ve rafine şeker içermiyor.

YARATICILIĞI VE İLHAMI TEŞVİK ETMEK

2024 yılının başında hizmet vermeye başlayan Atelier Jolie’nin hedefi, sosyo-ekonomik farklılıklara bakılmaksızın yaratıcılığı ve ilhamı teşvik etmek.Şık ve rahat dizayn edilmiş Atelier Jolie, haftanın her günü 11.00-18.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir